Skip to content

Nemokamas siuntimas nuo 75€, pristatymui į paštomatus

OKSOS ISTORIJA

Ką reiškia žodis Oksos?

Oksos senąją žemaičių kalba reiškia actą. Obuolių actą. Suraukėte nosį? Nieko nuostabaus! Mano bičiulių pirma reakcija buvo tokia pat, o dabar daugelis tapo lojaliausi Oksos mylėtojai, įvertinę tikro naminio obuolių acto naudą.

Kaip gimė Oksos?

Oksos gimė visiškai atsitiktinai, beieškant natūralių būdų, kaip atsikratyti chroniško nuovargio. Tuo metu darbavausi statybų versle. Statėme karkasinius namelius, pirteles, terasas ir viską kas iš medžio. Esu gamtos žmogus. Esu už natūralumą ir gamtos gėrybes, kuriose pilna mums reikiamų ir naudingų vitaminų bei mineralų.

Internete ir specialiose knygose apie obuolių actą aptikau nemažai informacijos, jog natūralus obuolių actas – pirmas pagalbininkas, išlikti žvaliems, kad miegas būtų gilesnis ir ramesnis. Nutariau išbandyti. Eko parduotuvėje nusipirkau kažkokį užsienietišką obuolių actą už kurį sumokėjau panašiai kaip už gero vyno butelį. Rytais ir vakarais pradėjau gerti tokį gėrimą – stiklinė pašildyto šaltinio vandens, 1 šaukštas obuolių acto ir 1 arbatinis šaukštelis medaus, einant miegot įsigytu actu įtrindavau kojų bei rankų raumenis. Specifinis kvapas manęs negąsdino, mat pakankamai greit išgaruodavo. Netrukus pastebėjau, kad kojos tapo „lengvesnės“, išties jaučiuosi žvalesnis, geriau išsimiegu. Prisiminiau, kad mano seneliai pasigamindavo obuolių actą savo šeimai ir artimiesiems, naudojo ne tik kulinarijoje, bet ir įtrindavo maudžiančius raumenis ir sąnarius.

Susidomėjau dar labiau. Pradėjau visur ieškoti tikro, naminio, kokybiško, o svarbiausia lietuviško obuolių acto, tačiau, prieš keletą metų, nei ūkininkų turgeliuose, nei eko parduotuvėse neradau ir tai puiku! Nes…mane pagavo smalsumas ir noras pačiam pasigaminti natūralaus obuolių acto. Pirmasis gamybos procesas užtruko beveik metus. Senųjų obuolių veislių atrinkimas, spaudimui naudojamas tik medinis presas,… o kur dar brandinimo subtilybės, vien tik tai truko 9 mėnesius.

Esu tikras, kad kokybiškam produktui reikia meilės ir laiko, o pradedant dar ir begalinės kantrybės. Mat visko buvo ir klaidų iš kurių mokiausi ir akimirkos nusivylimų, tačiau tik klysdamas, bet vėl ir vėl bandydamas, palaikomas šeimos ir aplinkinių radau ir vis dar ieškau geriausių sprendimų.

Gražiausių ketinimų vedamas, savo obuolių actą išmėginau ne tik pats su savo artimaisiai, bet dalinau ir kaimynams bei draugams išbandyti. Aplinkiniai įvertino ir prašė dar ir dar, taip parodydami savo pasitikėjimą ir skatindami judėti pirmyn. Esu nuoširdžiai dėkingas už pasitikėjimą ir palaikymą.

2018m. gavau tautinio paveldo sertifikatą, taip pat jau antri metai dirbu drauge su Kauno instituto mokslininkais. Taip, gamtos sukurtas, tradicijų išbandytas ir mokslo pagrįstas gimė Oksos Jūsų skonių, sveikatos ir grožio atradimams.

Stiprios sveikatos linkintis,
Artūras

Apie Oksos

VERTYBĖS
Aukščiausia kokybė, meilė Gamtai ir jos teikiama nauda žmogui.

MISIJA
Atskleisti tradicines ir atrasti naujas acto galimybes.

MB “Artrūna“

Įm. K.: 305163591

PVM: LT100013123514

Adresas: Naujo gyvenimo g. 51,

Lazdininkai, Kretingos r. LT-97271

Maisto tvarkymo registro numeris:

560001019

Kontaktai

Sekite mus

Informacija

Back To Top