Skip to content

Nemokamas siuntimas nuo 75€, pristatymui į paštomatus

 „Oksos“ – natūralus obuolių sidro actas, kurį gaminame šaltos ir lėtos fermentacijos būdu su acto „motinėle“. Todėl  šiltoje patalpoje ilgiau laikant atidarytą natūralaus acto butelį, susidaro į žėlė panaši acto „motinėlė“. Ne itin išvaizdi, bet nekenkia produktui, nekelia pavojaus sveikatai ir apsaugo produktą nuo išorinio poveikio.

Acto motinėlė – kas tai?

Obuolių-aviečių acto „motinėlė“
Obuolių-aviečių „motinėlė“

Acto „motinėlė“ (lot. k. Mycoderma aceti) – tai naudingų bakterijų kultūra, kuri paverčia obuolių sidrą tikru actu. Angliškai ji vadinama „vinegar mother”, prancūziškai „mère de vinaigre“, vokiškai „Essigmutter“. Ją sudarančios rūgštinės bakterijos, daugiausiai žinomos kaip – „acetobacters“. Žodžio kilmė iš lotyniško „aceti“ – reiškia „būti rūgščiu“ (lietuviškai „actas“, itališkai „aceto“, čekiškai „ocet“, lenkiškai „ocet“, ukrainiečių „оцет“).

Šie mikroorganizmai yra nuostabūs. Biologiškai jie apibrėžiami kaip griežtai aerobiniai, nes jiems gyventi reikia deguonies, ir nesporiniai, nes nesudaro sporų. Jie dauginasi dubliuodami save. Taip natūraliu būdu paversdami obuolių sidrą – natūraliu „Oksos“ actu.

Jauna obuolių acto „motinėlė“.
Jauna obuolių „motinėlė“.

Kaip „motinėlė“ susidaro

„Oksos“ nepasterizuotas, todėl šiltoje patalpoje ilgiau laikant atidarytą butelį, natūraliai susidaro ne tik nuosėdos, bet ir acto „motinėlė“. Kai kam ji gali pasirodyti nepatraukli, bet ši gyva bakterijų kultūra jokiu būdu nekelia pavojaus sveikatai. Ji apsaugo produktą nuo išorinio kenksmingo poveikio ir yra labai naudinga žmogui.

Kuo „motinėlė“ naudinga

Ne itin išvaizdžioje į medūzą panašioje acto „motinėlėje“ gausu A, C, E, PP ir B grupės vitaminų, geležies, kalio, kalcio, silicio, magnio, vario, natrio, sieros, forforo ir kitų mikro ir makro elementų. pieno, oksalo, obuolių, palmitino rūgšties, 50 biologiškai aktyvių jungčių, 16 amino rūgščių ir probiotikų.

Liaudies medicinoje ši bakterijų kultūra išoriškai naudota užklupus odoms ligoms, sąnarių uždegimams, esant nuospaudoms, nudegimams, venų varikozei ar nagų grybeliui. Nuo seno acto „motinėlė“, sumaišyta su actu arba skiesta vandeniu, vartota organizmo atsparumui stiprinti, virškinimui gerinti ir galvos skausmui malšinti.

Jei „motinėlę“ radote „Oksos“ butelio dugne, būkite tikri, kad actą vis dar galima naudoti. Tai mano kokybės garantas.  Perfiltruokite acto likutį per kavos filtrą ar marliuką. Likutį su nuosėdomis galite panaudoti vonelei kojoms, įsitrynimams ar kompresui.

Stiprios sveikatos linkintis,
Artūras

 

 

MB “Artrūna“

Įm. K.: 305163591

PVM: LT100013123514

Adresas: Naujo gyvenimo g. 51,

Lazdininkai, Kretingos r. LT-97271

Maisto tvarkymo registro numeris:

560001019

Kontaktai

Sekite mus

Informacija

Back To Top